| Tech Specs Motorola A3100 Motosurf | |
| General | |
| Form Factor | Candybar |
| Operating System (earliest) | Windows Mobile Professional 6.1 |
| Physical Keyboard | NAVIGATION TOOL: Touch-friendly UI with drag and drop, flicking and scrolling gestures, and trackball navigation. |
| Announced | 2009, January |
| Status Available | 2009, March |
| Browser | Opera 9.5 // WAP 2.0, HTML, XHTML |
| Java | MIDP 2.0 |
| Display | |
| Size, diagonal | 2.8 inches (71.12 mm) |
| Display Resolution | QVGA 240 x 320 pixels |
| TFT Touchscreen, resistive, 65K colors | |
| Connectivity | |
| WAN / Network 2G | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| WAN / Network 3G | UMTS: 850 / 1900 / 2100 MHz |
| WAN / Data | GPRS Class 12, EDGE Class 12, HSDPA 7.2 Mbps, HSUPA |
| Wireless LAN | Wi-Fi IEEE 802,11 b / g |
| Bluetooth | Stereo Bluetooth wireless technology with A2DP |
| USB | USB 2.0 High Speed |
| Audio jack 3,5 mm | Yes |
| GPS / Location Based Service | Internal GPS antenna, A-GPS support |
| Camera | |
| Camera Resolution (max) | 3 megapixels (2048x1536 pixels) |
| Camera secundary | VGA |
| Camera Focus | Auto |
| Camera Zoom (max) | digital |
| Media | |
| Music Player | eAAC+, MP3, AAC, AMR, AAC+, MIDI, WMA |
| Video Player | MPEG-4, H.263, H.264, WMV, 3GP |
| Video Recording Resolution | Yes |
| Loudspeaker | Yes |
| Radio FM | No |
| Voice Recording | Yes |
| Processor and memory | |
| Processor | Chipset Qualcomm Snapdragon 90nm: MSM7201A CPU Scorpion ARM11 528 MHz Single-core // GPU: Adreno 130) |
| Processor Clock Speed | 528 MHz |
| RAM | 128MB |
| ROM / Secure Storage | 256MB |
| Memory Card Type | microSD |
| Memory Card Size Supported | Up to 32GB |
| Sensors | |
| Notifications | Vibration, Polyphonic, MP3 |
| Power | |
| Battery Type | Standard Li-Ion 1170 mAh |
| Talk time | GSM up to 6.8 hours // WCDMA up to 5.4 hours |
| Standard-by | GSM up to 12.4 days // WCDMA up to 16 days |
| Divers | |
| Messaging | SMS, MMS, Email (IMAP, POP3, SMTP, Microsoft Excchange), IM |
| Games | Pacman, Spore, Solitaire, Bubble breaker |
| Color | Black |
| Organizer | Yes |
| Agenda | Yes |
| Calendar | Yes |
| Task | Yes |
| Notes | Yes |
| Voice memo | Yes |
| Predictive text | Yes |
| Watch | Yes |
| Alarm | Yes |
| Diary | Yes |
| Calculator | Yes |
| Documend Viewer | Pocket Office (Word, Excel, PowerPoint, OneNote, PDF viewer) |
| Flight mode | Yes |
| Weight | 119 grams (4.20 oz) |
| Dimensions | 110 x 59.7 x 13.7 mm (4.33 x 2.35 x 0.54 in) |
| BUSINESS: ActiveSync, T9Nav Smart Search | |
| SOCIAL NETWORKING Facebook, Youtube, Last.fm, Orkut clients | |
| MUSIC AND AUDIO Windows Media Player MotoId | |
| Bussines Card Readers | |
| RSS Readers | |
23 de juny del 2011
Motorola A3100 (Motosurf A3100)
Etiquetas de comentarios
CandyBar,
Motorola,
Windows Mobile,
Windows Phone
Subscriure's a:
Comentaris del missatge (Atom)
Entradas mas populares los últimos 7 dias
-
Publicaciones relacionadas Intro: Apple iPhone SE (2nd generation) 2020 – A2275 Specs: Apple iPhone SE (2nd generation)...
-
Publicaciones relacionadas Intro: Apple iPhone SE (2nd generation) 2020 – A2275 Specs: Apple iPhone SE (2nd generation)...
-
Publicaciones relacionadas Motorola RAZR D3 - XT919 - XT920 Specs: Motorola RAZR D3 - XT919 - XT920 Gallery: Moto...
-
Publicaciones relacionadas Introducción: Motorola Nexus 6 – Google Nexus 6 – XT1100 – XT1103 Specs: Motorola Nexus 6 – G...
-
Publicaciones relacionadas Intro: Apple iPhone SE (2nd generation) 2020 – A2275 Specs: Apple iPhone SE (2nd generation) ...
-
Los de LG no se quedaron cortos con el espectáculo que presentaron, ya se hizo algo similar en el CES2011 Otro smartphon...
-
Nokia C5-00, un smartphone GSM cuatribanda (GPRS/EDGE) y también UMTS, equipado con Symbian S60 3ª edición con soporte para OVI Maps s...
-
Sony Ericsson C903, un móvil formato barra con teclado numérico deslizable. Pantalla interna de 2.4 pulgadas, 240 x 320 pixels, TFT, 262...
-
Introducción Black Sapphire Gold Platinum Silver Titan White Pearl Press Releases Key Visual LifeStyle Event LATA...
-
Sony Ericsson W595 fue el sucesor del Sony Ericsson W580, de la serie Walkman Phones, con pantalla de 2.2 pulgadas, cámara de 3.2 megap...
Entradas mas leídas los últimos 30 días
-
Publicaciones relacionadas Intro: Apple iPhone SE (2nd generation) 2020 – A2275 Specs: Apple iPhone SE (2nd generation)...
-
Publicaciones relacionadas Introducción: Motorola Nexus 6 – Google Nexus 6 – XT1100 – XT1103 Specs: Motorola Nexus 6 – G...
-
Publicaciones relacionadas Intro: Apple iPhone SE (2nd generation) 2020 – A2275 Specs: Apple iPhone SE (2nd generation)...
-
Un smartphone sencillo, para los que lo quieren sin complicaciones y que este al día. Es GSM tribanda y 3G, con un procesador a 600 MH...
-
Publicaciones relacionadas Intro: Apple iPhone SE (2nd generation) 2020 – A2275 Specs: Apple iPhone SE (2nd generation) ...
-
phonedog: "Motorola Bravo Unboxing" Aqui nos hacen el unboxing y después la review phonedog: "Motorola Bravo...
-
Publicaciones relacionadas Introducción: Motorola Nexus 6 – Google Nexus 6 – XT1100 – XT1103 Specs: Motorola Nexus 6 – G...
-
Especificaciones GenoA (GT-C3510) Pantalla táctil Anunciado: diciembre 2009 Disponibilidad: enero 2010 Plataforma GSM...
-
Los de LG no se quedaron cortos con el espectáculo que presentaron, ya se hizo algo similar en el CES2011 Otro smartphon...
-
Motorola XT760 es para el mercado chino, con buenas prestaciones que lo sitúan cerca de la gama alta. Con plataforma Android 2.3.7 ...



Cap comentari:
Publica un comentari a l'entrada