| Tech Specs BlackBerry Bold 9780 | |
| General and Software | |
| Form Factor | Candybar |
| Operating System (earliest) | BlackBerry OS 6.0 |
| Physical Keyboard | Full QWERTY keyboard |
| Announced | 27 October 2010 |
| Status Available | 14 November 2010 |
| Additional Navigation Control | Optical trackpad |
| Browser & Internet | BlackBerry Browser |
| Java | MIDP 2.1 |
| Display | |
| Size, diagonal | 2.44 inches |
| Display Resolution | High-resolution 480x360 pixel color display |
| TFT, 65M colors | |
| Connectivity | |
| WAN / Network 2G | GSM 850/900/1800/1900 MHz |
| WAN / Network 3G | UMTS 800/850/1900/2100 MHz UMTS 900/1700/2100 MHz UMTS 850/1900/2100 MHz |
| WAN / Data | GPRS / EDGE / HSDPA 7.2 Mbps, HSUPA 2.0 Mbps |
| Wireless LAN | 802.11 b / g WPA / WPA2 Personal and Enterprise Cisco CCX certified Wi-Fi access to BlackBerry Enterprise Server Wi-Fi access to BlackBerry Internet Bundle Support for UMA (carrier-dependent) |
| Bluetooth | Bluetooth v2.1 |
| Bluetooth Profiles | Mono/stereo headset, Hands-free operation, Phone book access profile (PBAP), Serial port profile, Stereo audio (A2DP/AVCRP), Dial-up networking (DUN) |
| USB | MicroUSB 2.0 |
| Audio/Video Output | No |
| Audio jack 3,5 mm | 3.5 mm stereo headset jack |
| Infrared port | No |
| Location Based Services | A-GPS support, BlackBerry Maps |
| Camera | |
| Camera Resolution | 5.0 megapixels |
| Camera secundary | No |
| Camera Flash | Yes |
| Camera Zoom | 2x digital |
| Media | |
| Audio player | MPEG4 Part 2 Simple Profile, H.263, WMV |
| Video player | MP3, MIDI, AMR-NB, AAC/AAC+/eAAC+, WMA |
| Video Recording | Yes |
| Speakerphone | Built-in speakerphone |
| M3/T3 rating for hearing aids | |
| Processor and memory | |
| Processor Clock Speed | 624 MHz |
| RAM | 512MB |
| Internal memory | 2 GB media card included |
| Memory Card Type | microSD |
| Memory Card Size Supported | Up to 32GB (2GB included) |
| Sensors | |
| Ambient Light Sensor | Yes |
| Notifications | Vibrate mode, LED indicator, MP3, Polyphonic/MIDI |
| Power | |
| Battery Type | Standard Li-Ion 1500 mAh |
| Talk time | Up to 6 hours (GSM or UMTS) Music playback time: Up to 36 hours |
| Standard-by | Up to 22 days / 528 hours (GSM), up to 17 days / 408 hours (UMTS) |
| Divers | |
| Messaging | SMS, MMS, IM, Email (IMAP, POP3, SMTP, Microsoft Exchange, Lotus Domino, Blackberry Connect) |
| Games | Yes |
| Color | Black, White |
| Organizer | Yes |
| Agenda | Yes |
| Calendar | Yes |
| Task | Yes |
| Notes | Yes |
| Voice memo | Yes |
| Predictive text | Yes |
| Watch | Yes |
| Alarm | Yes |
| Diary | Yes |
| Calculator | Yes |
| Documend Viewer | Yes |
| Weight | 122 grams (4.3 oz) |
| Dimensions | 109 x 60 x 14 mm (4.29 x 2.36 x 0.56 in) |
| RIM wireless modem Tethered modem capability | |
| Security: Password protection with keyboard lock Sleep mode AES or Triple DES encryption with BlackBerry Enterprise Server Optional support for S/MIME FIPS validation | |
| Computer Synchronization | |
5 de maig del 2011
BlackBerry Bold 9780 (en USA 9780 es para T-Mobile)
Etiquetas de comentarios
CandyBar,
OS BlackBerry,
RIM
Subscriure's a:
Comentaris del missatge (Atom)
Entradas mas populares los últimos 7 dias
-
Publicaciones relacionadas Intro: Apple iPhone SE (2nd generation) 2020 – A2275 Specs: Apple iPhone SE (2nd generation)...
-
Publicaciones relacionadas Intro: Apple iPhone SE (2nd generation) 2020 – A2275 Specs: Apple iPhone SE (2nd generation)...
-
Publicaciones relacionadas Motorola RAZR D3 - XT919 - XT920 Specs: Motorola RAZR D3 - XT919 - XT920 Gallery: Moto...
-
Publicaciones relacionadas Introducción: Motorola Nexus 6 – Google Nexus 6 – XT1100 – XT1103 Specs: Motorola Nexus 6 – G...
-
Publicaciones relacionadas Intro: Apple iPhone SE (2nd generation) 2020 – A2275 Specs: Apple iPhone SE (2nd generation) ...
-
Los de LG no se quedaron cortos con el espectáculo que presentaron, ya se hizo algo similar en el CES2011 Otro smartphon...
-
Nokia C5-00, un smartphone GSM cuatribanda (GPRS/EDGE) y también UMTS, equipado con Symbian S60 3ª edición con soporte para OVI Maps s...
-
Sony Ericsson C903, un móvil formato barra con teclado numérico deslizable. Pantalla interna de 2.4 pulgadas, 240 x 320 pixels, TFT, 262...
-
Introducción Black Sapphire Gold Platinum Silver Titan White Pearl Press Releases Key Visual LifeStyle Event LATA...
-
Sony Ericsson W595 fue el sucesor del Sony Ericsson W580, de la serie Walkman Phones, con pantalla de 2.2 pulgadas, cámara de 3.2 megap...
Entradas mas leídas los últimos 30 días
-
Publicaciones relacionadas Intro: Apple iPhone SE (2nd generation) 2020 – A2275 Specs: Apple iPhone SE (2nd generation)...
-
Publicaciones relacionadas Introducción: Motorola Nexus 6 – Google Nexus 6 – XT1100 – XT1103 Specs: Motorola Nexus 6 – G...
-
Publicaciones relacionadas Intro: Apple iPhone SE (2nd generation) 2020 – A2275 Specs: Apple iPhone SE (2nd generation)...
-
Un smartphone sencillo, para los que lo quieren sin complicaciones y que este al día. Es GSM tribanda y 3G, con un procesador a 600 MH...
-
Publicaciones relacionadas Intro: Apple iPhone SE (2nd generation) 2020 – A2275 Specs: Apple iPhone SE (2nd generation) ...
-
phonedog: "Motorola Bravo Unboxing" Aqui nos hacen el unboxing y después la review phonedog: "Motorola Bravo...
-
Publicaciones relacionadas Introducción: Motorola Nexus 6 – Google Nexus 6 – XT1100 – XT1103 Specs: Motorola Nexus 6 – G...
-
Especificaciones GenoA (GT-C3510) Pantalla táctil Anunciado: diciembre 2009 Disponibilidad: enero 2010 Plataforma GSM...
-
Los de LG no se quedaron cortos con el espectáculo que presentaron, ya se hizo algo similar en el CES2011 Otro smartphon...
-
Motorola XT760 es para el mercado chino, con buenas prestaciones que lo sitúan cerca de la gama alta. Con plataforma Android 2.3.7 ...




Cap comentari:
Publica un comentari a l'entrada