| Tech Specs HTC Ozone | |
| General and Software | |
| Other names or variations | Version HTC Snap for Verizon Wireless HTC XV6175 |
| Form Factor | Candybar |
| Operating System (earliest) | Microsoft Windows Mobile 6.1 Standard |
| Physical Keyboard | 4-row full QWERTY keyboard Trackball navigation |
| Announced | 2009, March |
| Status Available | 2009, June (unavailable at this time) |
| Browser & Internet | Internet Explorer Mobile |
| Java | MIDP 2.0 |
| Display | |
| Size, diagonal | 2.4 inches |
| Display Resolution | QVGA 320 x 240 pixels |
| TFT LCD, 65K colors | |
| Connectivity | |
| WAN / Network 2G | CDMA: Dual-band 800/1900MHz GSM: 850/900/1800/1900 MHz |
| WAN / Data | CDMA2000 1xRTT/1xEVDO rev. A, and IS-95A/B voice or data, with up to 1.8 Mbps up-link and 3.1Mbps down-link speeds GPRS / EDGE |
| Wireless LAN | Wi-Fi: IEEE 802.11 b/g |
| Bluetooth | Bluetooth 2.0 with Enhanced Data Rate and A2DP for stereo wireless headsets |
| USB | mini-USB 11-pin connector, USB cable and charging interface |
| Audio jack 3,5 mm | No |
| Location Based Services | Internal GPS antenna |
| Camera | |
| Camera Resolution | 2.0 megapixels (1600 x 1200 pixels) |
| Camera secundary | No |
| Camera Zoom | digital |
| Media | |
| Audio player | MP3, MP4, AAC, WMA, WAV, MIDI |
| Video player | Windows Media Player 10 Mobile, MPEG4, H.263, H.264, WMV. AVI, 3GP, 3G2 |
| Video Recording Resolution | Yes |
| Loudspeaker | Yes |
| Radio FM | No |
| Processor and memory | |
| Processor | Chipset Qualcomm Snapdragon: MSM7625 |
| Processor Clock Speed | 528 MHz |
| RAM | 192MB |
| ROM | 256MB |
| Memory Card Type | microSD |
| Memory Card Size Supported | Up to 16GB |
| Sensors | |
| Notifications | Vibration, MP3, WAV, Polyphonic |
| Power | |
| Battery Type | Standard Li-Ion 1500 mAh |
| Talk time | Up to 290 minutes |
| Standard-by | Up to 324 hours |
| Divers | |
| Messaging | SMS, MMS, IM, (IMAP, POP3, SMTP) Support for Office Outlook Mobile and Microsoft Exchange with Direct Push |
| Games | Yes |
| Color | Black |
| Organizer | Yes |
| Agenda | Yes |
| Calendar | Yes |
| Task | Yes |
| Notes | Yes |
| Voice memo | Yes |
| Predictive text | Yes |
| Watch | Yes |
| Alarm | Yes |
| Diary | Yes |
| Calculator | Yes |
| Documend Viewer | Pocket Office (Word, Excel, PowerPoint, OneNote, PDF viewer) |
| Weight | 105 grams (3.70 oz) |
| Dimensions | 114 x 63 x 13 mm (4,50 x 2.20 x 0.50 in) |
| Applications: Microsoft Internet Explorer 6, Microsoft Office Mobile (Word Mobile, Excel Mobile,PowerPoint Mobile, and OneNote Mobile), Microsoft Outlook Mobile | |
| Package contents | |
| Ozone smartphone, Standard Lithium Ion Battery, AC Charger, Mini USB Cable, Multifunction Audio Cable, International adapter plugs, VZAccess Manager CD, Getting Started CD (includes User Guide), RF Brochure, Read First Poster, Quick Reference Guide, Global Support Kit | |
21 de maig del 2011
HTC Ozone (HTC XV6175)
Etiquetas de comentarios
CandyBar,
HTC,
Windows Mobile
Subscriure's a:
Comentaris del missatge (Atom)
Entradas mas populares los últimos 7 dias
-
Un smartphone sencillo, para los que lo quieren sin complicaciones y que este al día. Es GSM tribanda y 3G, con un procesador a 600 MH...
-
Publicaciones relacionadas Intro: Apple iPhone SE (2nd generation) 2020 – A2275 Specs: Apple iPhone SE (2nd generation)...
-
Publicaciones relacionadas Introducción: Motorola Nexus 6 – Google Nexus 6 – XT1100 – XT1103 Specs: Motorola Nexus 6 – G...
-
Publicaciones relacionadas Intro: Apple iPhone SE (2nd generation) 2020 – A2275 Specs: Apple iPhone SE (2nd generation)...
-
Publicaciones relacionadas Nokia Lumia 710, primeras impresiones Nokia Lumia 710, especificaciones y vídeos ...
-
Nos hacen una comparación inicial con el original Wave, y despues los detalles de su interfaz: PhoneArena: "Samsung Wave II Revi...
-
Publicaciones relacionadas Intro: Apple iPhone SE (2nd generation) 2020 – A2275 Specs: Apple iPhone SE (2nd generation) ...
-
BlackBerry Pearl 9100, un móvil con teclado de 20 teclas frente a su hermano, el Pearl 9105 de 14 teclas, y con la ventaja de estar en e...
-
Publicaciones relacionadas Introducción: Motorola Nexus 6 – Google Nexus 6 – XT1100 – XT1103 Specs: Motorola Nexus 6 – G...
-
Pantech Crossover, un smartphone con plataforma Android 2.2 Froyo, pero actualizable a Android 2.3 Gingerbread, no es lo último en tecnolog...
Entradas mas leídas los últimos 30 días
-
Un smartphone sencillo, para los que lo quieren sin complicaciones y que este al día. Es GSM tribanda y 3G, con un procesador a 600 MH...
-
Publicaciones relacionadas Introducción: Motorola Nexus 6 – Google Nexus 6 – XT1100 – XT1103 Specs: Motorola Nexus 6 – G...
-
Publicaciones relacionadas Intro: Apple iPhone SE (2nd generation) 2020 – A2275 Specs: Apple iPhone SE (2nd generation)...
-
Publicaciones relacionadas Intro: Apple iPhone SE (2nd generation) 2020 – A2275 Specs: Apple iPhone SE (2nd generation)...
-
Publicaciones relacionadas Intro: Apple iPhone SE (2nd generation) 2020 – A2275 Specs: Apple iPhone SE (2nd generation) ...
-
Publicaciones relacionadas Introducción: Motorola Nexus 6 – Google Nexus 6 – XT1100 – XT1103 Specs: Motorola Nexus 6 – G...
-
Publicaciones relacionadas Samsung Galaxy S4 Funciones nativas del Samsung Galaxy S4 Galería: Samsung Galaxy S4 ...
-
Publicaciones relacionadas Samsung Galaxy S6 - SM-G920F Samsung Galaxy S6 - SM-G920FSpecs Samsung Galaxy S6 - SM-G920F Black Sap...
-
Publicaciones relacionadas Introducción: Motorola Nexus 6 – Google Nexus 6 – XT1100 – XT1103 Specs: Motorola Nexus 6 – G...
-
BlackBerry Pearl 9100, un móvil con teclado de 20 teclas frente a su hermano, el Pearl 9105 de 14 teclas, y con la ventaja de estar en e...





Cap comentari:
Publica un comentari a l'entrada